Gdańsk, Gdynia, Sopot - > Wiadomości - > Kronika Policyjna - >

Zatrzymano sprawców brutalnego zabójstwaZATRZYMANO SPRAWCÓW BRUTALNEGO ZABÓJSTWA
Data: 24-10-2011
Godzina: 15:53
Więcej informacji na temat Brutalne zabójstwo znajdą Państwo w poniższej wiadomości.

INFORMACJE

2 października br. wieczorem policjanci z komisariatu Gdynia - Oksywie zostali zawiadomieni przez zaniepokojoną kobietę, że jej mąż od dłuższego czasu nie wraca do domu. Mężczyzna pojechał do garażu znajdującego się przy ul. Unruga, nieopodal miejsca zamieszkania, gdzie miał zaparkować samochód. Gdy od dłuższego czasu nie wracał i nie odbierał telefonu, żona postanowiła poprosić o pomoc Policję.

Funkcjonariusze pojechali sprawdzić co się stało, a ponieważ garaż był zamknięty drzwi otworzyli wezwani na miejsce strażacy. Wewnątrz znajdowały się zwłoki zaginionego mężczyzny, z widocznymi licznymi obrażeniami głowy. Na miejscu nie odnaleziono samochodu, który należał do pokrzywdzonego. Policjanci zaczęli działać dwutorowo - podczas gdy śledczy z technikiem kryminalistyki przeprowadzali oględziny i zabezpieczali ślady, kryminalni zaczęli szukać auta.

W wyniku działań operacyjnych podjętych na szeroką skalę policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni ustalili, iż nieznane osoby na jednym z osiedli oferowały do sprzedaży samochód podobny do tego skradzionego, za okazyjną cenę. Tak doszło do zatrzymania dwóch 16-latków. Obaj są mieszkańcami Gdyni, nie byli dotychczas notowani przez Policję. Kryminalni ustalili także, że nastolatkowie działali wspólnie z dwoma dorosłymi mężczyznami, którzy tylko czasowo przebywali w Gdyni.

14 października br. o godz. 6.00. kryminalni z gdyńskiej komendy na terenie Chełmży zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego brutalnego zabójstwa. Dziś (15.10.2011) zatrzymani będą doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Gdyni, gdzie zostaną przesłuchani.

Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

AKTUALIZACJA 17.10.2011:

W sobotę dorośli sprawcy, postanowieniem Sądu Rejonowego w Gdyni, zostali aresztowani na 3 miesiące, nieletni chłopcy na podstawie decyzji Sądu Rodzinnego w Gdyni zostaną umieszczeni w schronisku dla nieletnich. W wyniku czynności, policjanci odzyskali skradziony pojazd.

Za zabójstwo Stanisława W., podejrzanym grozi kara 25 lat pozbawienia wolności, włącznie z karą dożywotniego więzienia. Nieletni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności na podstawie przepisów z Ustawy o nieletnich.

WASZE KOMENTARZE (0)

Pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Kontakt
© Wszelkie prawa zastrzeżone 2020
Strona wykorzystuje cookie. Korzystając z niej akceptujesz ten fakt.
Projektowanie stron internetowych